1396/5/14 شنبه

دکتر بصیرت نهیبی

متولد 1955.
دکتر بصیرت نهیبی در خط مقدم برای توانمند سازی زنان در نیجریه و دیگر نقاط آفریقا از طریق سازمان های غیر دولتی بوده است، سازمان
WAELE / ARCELFA را برای پیشرفت اقتصادی زنان و پیشبرد توانمند سازی بانوان در آفریقا حدود 10 سال پیش تاسیس کرد. پس از مریم بابانگیدا که بانوی اول آفریقا در حمایت از بانوان بود دکتر بصیرت در تلاش برای رفاه زنان و زندگی بهتر برای زنان آفریقایی است. به عنوان یک بیوه، مادر و مادر بزرگ، تمام عمر و انرژی خود را وقف تضمین رفاه زنان و کودکان یتیم و بیوه زنان در نیجریه و دیگر کشورها کرده است. سازمان وی را بسیاری از کشورها در اتحادیه آفریقا و دیگر کشورها به رسمیت شناخته شده اند. WAELE / ARCELFA، فعالیتهای خود را به ارائه کمک های لازم و همبستگی به زنان صحرا از طریق برگزاری برنامه در انجمن های عمومی مانند کنفرانس های بین المللی برای مبارزه صحرا برای آزادی فراتر برده است. دکتر بصیرت  به عنوان موسس WAELE / ARCELFA به عنوان یک عضو اتحادیه آفریقا درکمیته راهبری صندوق حمایت از زنان آفریقایی نامزد دریافت جایزه بود.
عضو کمیته حمایت از زنان آفریقا؛ دکتر بصیرت به همراه نورجهان اکبر و پاول روسساباگینا به ارائه مقالات در کنگره بین المللی ادی برنیس جانسون "جهان برای صلح جهانی زنان" در اکتبر 28، 2013 پرداخت و در کنگره نامزد دریافت جایزه شد (واشنگتن).
  حمایت مالی 40 زن بیوه در بنیو، 40 زن بیوه در اله مو، 40 زن بیوه در سوکوتو، 100 بیوه در کنیا، 100 بیوه در گامبیا
در حال ساخت ده بیمارستان در ده کشور آفریقایی برای زنان می باشد.
دانلود فایل:
t_video5776087949141606854.mp4
حجم فایل: 3.4 MB
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

اخبــار مــرتبــط