1395/10/19 يكشنبه

مراسم گرامیداشت شهداء وحدت در اولین هم اندیشی امام رضا علیه السلام رمز وحدت و ائتلاف جامعه اسلامی

به گزارش آستان نیوز، دبیر علمی هم اندیشی امام رضا(ع) رمز وحدت و ائتلاف امت اسلامی، در ابتدای این نشست ضمن  تبریک ایام ولادت حضرت محمد(ص)، امام صادق(ع) و هفته وحدت عنوان کرد: در این همایش علاوه بر علما و اندیشمندان کشور برخی از علمای برجسته از کشورهای مصر، لبنان، فلسطین، افغانستان، عراق و ... حضور دارند.
دکتر محمد حسن زمانی افزود: سخنرانی توسط علمای اهل سنت و شیعه داخلی و خارجی، تکریم از چهار عالم شهید بزرگوار  عرصه وحدت، برپایی نمایشگاهی از آثار علمی شیعه و سنی و اشعاری که به عشق علی بن موسی الرضا(ع) سروده شده، از دیگر برنامه های این هم ­اندیشی است.
وی خاطرنشان کرد. محور این برنامه که با موضوع امام رضا(ع) رمز وحدت و ائتلاف اسلامی انتخاب شده است، پیشینه تاریخی فراوانی دارد و روایات فراوانی در کتب اهل سنت به فضایل و مناقب امام هشتم(ع) اختصاص یافته است.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی، به برگزاری محافل و مناظرات امام رضا(ع) با سایر مذاهب و ادیان اشاره و عنوان کرد: افراد زیادی در زمان حیات امام رضا(ع) از وجود ایشان بهره مند می شدند و در جلسات و گفتمان های دینی ایشان شرکت می کردند.
وی گفت: احادیث و سیره عملی حضرت رضا(ع) الگویی برای جامعه ماست و آستان قدس رضوی این توفیق را به دست آورد تا این همایش را با محوریت مذکور برگزار کند.
 
دانلود فایل:
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

اخبــار مــرتبــط