1396/5/14 شنبه

دیدار برگزیدگان جشنواره گوهرشاد با آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم مشهد

بزرگ‌ترین دستاوردی که می‌توانیم برای امور خیر در نظر بگیریم، بصیرت افزایی در حمایت از جریان مستضعفین و حرکت علیه جریان استکبار است.

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار با برگزیدگان دوره اول و دوم جشنواره جایزه جهانی گوهرشاد، بابیان اینکه بانوان با موقعیت اجتماعی و ارزشی خود می‌توانند برکات بسیاری را به نام خود ثبت کنند، اظهار کرد: جشنواره جایزه جهانی گوهرشاد با همت بزرگان تأسیس شده و نتیجه همت تولیت آستان قدس رضوی است.

ایشان بابیان اینکه این مراسم تنها به شناسایی و معرفی بانوان خیر محدود نشده، خاطرنشان کرد: عمده امور خیری که بانو گوهرشاد انجام داده، جهت‌دار بوده و به عنوان الگو معرفی می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه انجام عمل خیر به‌تنهایی در انقلاب جهانی اسلامی ایران ارزش تلقی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: درزمانی که شاهرخ به سلطنت رسید، بانو گوهرشاد همه‌کاره دربار شد، چراکه او فردی با کمال و سیاست‌مدار بود و توانسته بود شخص اول در نظام حکومت تیموری شود.

ایشان بابیان اینکه گوهرشاد خانم کوشید در مقام جبران جنایات امیر تیمور، معارف شیعه را گسترش دهد، عنوان کرد: گوهرشاد در تلاش بود تا معارف، فقه و احادیث شیعه را در سراسر جهان توسعه دهد و این اقدامات نیز باانگیزه‌های انقلابی و سیاسی انجام می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه خیرات و مبرات شما بانوان نیکوکار در حوزه فرهنگ و ادب، ایثار و شهادت، توسعه امداد و آموزش به عنوان خیر جهت‌دار قلمداد می‌شود، تصریح کرد: در واقع ارزش عمل خیر به جهت‌دار بودن آن است.

ایشان، خاطرنشان کرد: هر انسان در طول حیات خود رشد و کمالاتی کسب می‌کند که برایش ذخیره آخرت است ولی کمال معنوی گوهرشاد خانم روز افزون است زیرا نماز‌ها، عبادت‌ها و قیام‌های بسیاری در مستقلات و موقوفات این بانو صورت گرفته است.

آیت‌الله علم‌الهدی، جشنواره جایزه جهانی گوهرشاد را آغاز حرکت و انقلاب بانوان امروز دانست و عنوان کرد: امروز بزرگ‌ترین دستاوردی که می‌توانیم برای امور خیر در نظر بگیریم، بصیرت افزایی در حمایت از جریان مستضعفین و حرکت علیه جریان استکبار است؛ استکبار پیش از آنکه حدود انسان‌ها را در اختیار گیرد، باید از میان برود.

وی افزود: مسجد گوهرشاد در جریان مشروطه، مبارزه با نظام دیکتاتوری رضاخان و پیش از انقلاب اسلامی ایران بسیار اثرگذار بوده است که آثار و نتایج آن را تا امروز شاهد هستیم.بر گرفته شده از alamolhoda.com
دانلود فایل:
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

اخبــار مــرتبــط